İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
MERSİN
Mersin Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Silifke İlçemizde Kaybolan Vatandaşımız Bulundu. 23 Mayıs 2018
foto
22.05.2018 de Silifke/Kırobası/Özboynuinceli mevkiinde sabah 07:00 sularında evinden çıkan ve sonrasında kendisinden haber alınamayan zihinsel engelli vatandaşımız Fatma AYDOĞMUŞ (30); Arama ve Kurtarma Teknisyenlerimiz, İtfaiye ve Jandarma ekipleri ile birlikte koordineli çalışma sonucunda vatandaşımızı saat 23:58 de bulup, ailesine teslim etmiştir.
[Devamı]
Kepirli Mevkiinde Suda Mahsur Kalan Vatandaşımız Kurtarıldı. 16 Mayıs 2018
foto
15.05.2018 tarihinde Kepirli mevkii su kenarında piknik yapmaya giden vatandaşımızdan gelen ihbar üzerine, olay yerine giden Arama Kurtarma Teknisyenlerimiz, suda mahsur kalan vatandaşımız Ayhan NEŞELİOĞLU (34) 'nu Jandarma ve İtfaiye ekipleri ile birlikte kısa süren bir çalışmayla kurtardı.
[Devamı]
İlçelerimizde KBRN Eğitimlerimiz Hızla Devem Etmekte. 15 Mayıs 2018
foto
Silifke İlçemizdeki Kamu Personellerine KBRN eğitimi verildi. KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyasyon, Nükleer) Farkındalık Eğitimi gerçekleştirdik. Eğitimde kimyasal, biyolojik, radyoaktif ve nükleer tehditlerin neler olduğu, bu tehditlerden korunma şekilleri , ikaz alarm işaretleri ve şüpheli posta hakkında bilgilendirme yapıldı.
[Devamı]
CarrefourSA çalışanlarına KBRN eğitimi verildi. 15 Mayıs 2018
foto
CarrefourSA çalışanlarına KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyasyon, Nükleer) Farkındalık Eğitimi gerçekleştirdik. Eğitimde kimyasal, biyolojik, radyoaktif ve nükleer tehditlerin neler olduğu, bu tehditlerden korunma şekilleri , ikaz alarm işaretleri ve şüpheli posta hakkında bilgilendirme yapıldı.
[Devamı]
PTT Başmüdürlüğü ve Tarsus İlçemizdeki Kamu Personellerine KBRN eğitimi verildi. 08 Mayıs 2018
foto
PTT Başmüdürlüğü ve Tarsus İlçemizdeki Kamu Personellerine KBRN eğitimi verildi. KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyasyon, Nükleer) Farkındalık Eğitimi gerçekleştirdik. Eğitimde kimyasal, biyolojik, radyoaktif ve nükleer tehditlerin neler olduğu, bu tehditlerden korunma şekilleri , ikaz alarm işaretleri ve şüpheli posta hakkında bilgilendirme yapıldı.
[Devamı]
Özel Güvenlik personelleri ile Tarsu AVM çalışanlarına KBRN eğitimi verildi. 02 Mayıs 2018
foto
Özel Güvenlik personelleri ile Tarsu AVM çalışanlarına KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyasyon, Nükleer) Farkındalık Eğitimi gerçekleştirdik. Eğitimde kimyasal, biyolojik, radyoaktif ve nükleer tehditlerin neler olduğu, bu tehditlerden korunma şekilleri , ikaz alarm işaretleri ve şüpheli posta hakkında bilgilendirme yapılmıştır.
[Devamı]
Mersin'de Su Kuyusuna Giren Kişi Boğuldu 30 Nisan 2018
foto
Mersin'in Gülnar ilçesinde su kuyusuna giren kişi boğuldu.Alınan bilgiye göre, Mustafa Ak (23), dün akşam Konur Mahallesi'nde sulama yaptığı sırada yakıtla çalışan su pompasının parçası kuyuya düştü.Ak, düşen parçayı almak için girdiği 15 metre derinliğindeki taş örmeli kuyuda boğuldu.Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen Mersin Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, Ak'ın cansız bedenini kuyudaki zehirli gazlar nedeniyle çıkaramayınca durumu AFAD ekiplerine bildirdi.Ekiplerin uzun uğraşları sonucu Ak'ın cesedi kuyudan çıkarıldı.İlk incelemelere göre, zehirli gaz nedeniyle bilincini kaybederek boğulduğu düşünülen Ak'ın cenazesi, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumuna gönderildi.
[Devamı]
''Sosyal Sorumluluk Projesi'' kapsamında Vali Şenol Engin İlkokuluna Afet Bilinci ve Tahliye Eğitimi verildi. 27 Nisan 2018
foto
18-19-20 Nisan 2018 tarihindena ''Sosyal Sorumluluk Projesi '' kapsamında 1512 öğrenciye Temel Afet Bilinci ve Tahliye Eğitimi veilmiş olup; Vali Şenol Engin İlkokulu öğrencilerine, eğitim sonunda AFET temalı resim çizdirelek aralarında birinci, ikinci ve ünçüncü seçilerek hediyeleri verildi.
[Devamı]
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ve Trakya Cam Sanayii Kuruluşuna KBRN ve Afet Bilinci Eğitimi verildi. 19 Nisan 2018
foto
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ve Trakya Cam Sanayii Kuruluşuna afet ve acil durumlara karşı farkındalık oluşturmak amacıyla Temel Afet Bilinci ve KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyasyon, Nükleer) Eğitimi verilmiştir. Eğitimde kimyasal, biyolojik, radyoaktif ve nükleer tehditlerin neler olduğu, bu tehditlerden korunma şekilleri , ikaz alarm işaretleri ve şüpheli posta hakkında bilgiler aktarıldı. Afet ve Acil durumlarda afetlerin etkileri, yaşadığımız mekânlardaki risklerin azaltılması, afet sırasında doğru davranış şekilleri, Tahliye, Yangın, Acil Durum Ekiplerinin görevleri konularında bilgilendirme yapıldı.
[Devamı]
2018 Türkiye Afet Müdahale Planı Kapsamında Mersin Afet Müdahale Planı Masabaşı Tatbikatı yapıldı. 13 Nisan 2018
foto
Valimiz Sayın Ali İhsan SU Başkanlığında 2018 Mersin TAMP Masa Başı Tatbikatı Kurum ve Kuruluşlarımızın katkıları ile gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
Sayfalar: 1234567