İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Mersin Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

17 AĞUSTOS 1999 DEPREMİNİN ÜSTÜNDEN 19 YIL GEÇTİ 15 Ağustos 2018
foto
Merkez üssü Kocaeli’ nin Gölcük ilçesi olan 17 Ağustos 1999’ da saat 03.02’ de meydana gelen ve yaklaşık 45 saniye süren 7.4 büyüklüğündeki depremin üzerinden 19 yıl geçti. Kocaeli, Gölcük, Düzce, Sakarya, İstanbul ve Yalova’ da büyük can ve mal kaybı ile yıkıma neden olan depremde resmi verilere göre 17 bin 480 kişi hayatını kaybederken on binlerce kişi yaralandı. Depremde; 35 bin 180 konut, 5 bin 770 işyeri yıkıldı ya da ağır hasar gördü.40 bin 757 konut, 6 bin 57 işyeri orta, 45 bin 86 konut ve 6 bin 128 işyeri de hafif hasarlı olarak kayıtlara geçti. Mersin İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü olarak 17 Ağustos 1999 Marmara depreminde ve diğer afetlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı bir kez daha rahmetle anıyor, yakınlarına başsağlığı diliyor ve tüm halkımızı afet eğitimi alması için d...
[Devamı]
Kayıp Alzheimer Hastası Aydıncık İlçesi Dağlık Alanda Bulundu 13 Ağustos 2018
foto
Mersin ili Aydıncık ilçesinde 06.08.2018 tarihinde kaybolan alzheimer hastası İbrahim SARI (78) ‘ nın cenazesine ulaşıldı. Aydıncık ilçesinde 10.08.2018 tarihi Cuma sabah saatlerinden itibaren Mersin AFAD , UMKE, AKUT ve Jandarma ekipleri tarafından ortak yoğun arama faaliyetleri sonucu vatandaşımız ölü olarak bulundu ve 112 acil ekiplerine teslim edildi.
[Devamı]
İl Kültür Müdürlüğü Personellerine Temel Afet Bilinci Eğitimi Verildi. 09 Ağustos 2018
foto
İl Müdürü Sayın Yılmaz ERSOY İl KültürMüdürlüğü Personellerine afet ve acil durumlara karşı hazırlıklı olmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla Temel Afet Bilinci Eğitimi verdi. Eğitimde , Afet ve Acil Durumlar, Afet türleri, Deprem, Sel, Heyelan, Tahliye, Yangın, Afetin etkileri, yaşadığımız mekânlardaki risklerin azaltılması, afetlere karşı alınacak önlemler, afet anında ve afet sonrası doğru davranış şekilleri konularında bilgilendirme yapıldı.
[Devamı]
Toprak Mahsulleri Ofisi Mersin Şube Müdürlüğü Personeline Afet Bilinci ve Yangın Eğitimi Verildi. 08 Ağustos 2018
foto
Toprak Mahsulleri Ofisi Mersin Şube Müdürlüğü personeline Afet Bilinci ve Yangın konularında eğitim verildi. Eğitimde afet ve afet çeşitleri, bölgemizde olabilecek afetler ile deprem öncesi sırası ve sonrasında doğru davranış şekilleri, yangın konuları anlatıldı. Ayrıca Yangına müdahale şekilleri ve Yangın Söndürme Cihazları kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlar konularında bilgilendirme yapıldı.
[Devamı]
Liman Başkanlığı ve Gemi Trafik Hizmetleri Mersin Şube Mürlüğü Personeline Sivil Savunma Yangın, İkaz Alarm ,Sığınaklar ve Afet Bilinci Eğitimi Verildi. 06 Ağustos 2018
foto
Liman Başkanlığı ve Gemi Trafik Hizmetleri Mersin Şube Mürlüğü Personeline afet ve acil durumlara karşı hazırlıklı olmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla Sivil Savunma,Yangın, İkaz Alarm, Sığınaklar ve Temel Afet Bilinci Eğitimi Verildi.
[Devamı]
Mersin Ticaret ve Sanayi Odasında, Mersin Ticaret İl Müdürlüğü Personeline Sivil Savunma, Yangın, İkaz Alarm, Sığınaklar ve Afet Bilinci Eğitimi Verildi. 06 Ağustos 2018
foto
Mersin Ticaret ve Sanayi Odasında, Mersin Ticaret İl Müdürlüğü Personeline afet ve acil durumlara karşı hazırlıklı olmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla Sivil Savunma,Yangın, İkaz Alarm, Sığınaklar ve Temel Afet Bilinci Eğitimi Verildi.
[Devamı]
Zirai Karantina Müdürlüğünde Personele Yönelik Afet Bilinci ve Sivil Savunma Eğitimleri Yapıldı. 06 Ağustos 2018
foto
Zirai Karantina Müdürlüğünde afet ve acil durumlara karşı hazırlıklı olmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla Personele Yönelik Afet Bilinci ve Sivil Savunma Eğitimleri Yapıldı. Eğitimde , Afet ve Acil Durumlar, afet türleri, Deprem, Sel, Heyelan, Tahliye, Yangın, afetin etkileri, yaşadığımız mekânlardaki risklerin azaltılması, afetlere karşı alınacak önlemler, afet anında ve afet sonrası doğru davranış şekilleri konularında bilgilendirme yapıldı.
[Devamı]
Mersin Polis Meslek Eğitim Merkezinde, Polis Memurlarına ve Emniyet Personellerine Sivil Savunma ve KBRN Eğitimi verdi. 30 Temmuz 2018
foto
26.07.2018 Perşembe günü İl Müdürü Sayın Yılmaz ERSOY Mersin Polis Meslek Eğitim Merkezinde, Polis Memurlarına ve Emniyet Personellerine; afet ve acil durumlara karşı hazırlıklı olmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla Sivil Savunma ve KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyasyon, Nükleer) Eğitimi verdi.
[Devamı]
Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğüne Bağlı Yurt Müdürlüğü Personeline Sivil Savunma, Yangın, İkaz Alarm, Sığınaklar, Afet Bilinci ve KBRN Eğitimleri Verildi. 23 Temmuz 2018
foto
Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğüne Bağlı Yurt Müdürlüğü Personeline afet ve acil durumlara karşı hazırlıklı olmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla Sivil Savunma,Yangın, İkaz Alarm, Sığınaklar,Temel Afet Bilinci Eğitimi ve KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyasyon, Nükleer) Eğitimi gerçekleştirdik.
[Devamı]
Menfeze Düşen Alzheimer Hastası Vatandaşımız Kurtarıldı. 23 Temmuz 2018
foto
Aydıncık ilçesi Karadere Mah. 20.07.2018 Cuma günü akşam saatlerinde kaybolan Alzheimer hastası Mustafa OFLAZ (70) vatandaşımız; AFAD Arama ve Kurtarma, Akut ve Jandarma ekipleri ile ortak çalışma sonucu 21.07.2018 günü 19:30 sularında sağ olarak bulundu ve düştüğü menfezden çıkarılarak 112 Acil Sağlık Ekiplerine teslim edildi.
[Devamı]
Sayfalar: 123456789