İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
MERSİN
Mersin Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Arslanköy Tepeköy mevkiinde mahsur kalan doğa sever vatandaşlarımız kurtarıldı. 12 Ocak 2018
foto
11.01.2018 tarihinde saat: 18:40 sularında 112 Acil Çağrı Merkezi AFAD birimimize gelen ihbar üzerine 2 vatandaşımızı kurtarma çalışmaları alınan bilgiler doğrultusunda başlatıldı. 2 doğa sever vatandaşımız yollarını kaybederek havanın da kararmasıyla birlikte yoğun kar altında mahsur kalmıştır. Jandarma ile koordineli bir çalışma yürüten AFAD ekibimiz 8*8 Anfibik arazi aracımızla vatandaşlarımızı mahsur kaldıkları yerden saat: 23:30 sularında kurtarmışlardır.
[Devamı]
Aşırı Yağış nedeniyle Toroslar Turunçlu Mahallesinde çöken binaya AFAD ekipleri tarafından müdahale edildi. 04 Ocak 2018
foto
Toroslara bağlı Turunçlu Mahallesinde Sait Çivi Parkı yakınlarında ki bir binanın dörtte birinin çömktüğü, yapılan çalışmalarla binada mahsur kalanların AFAD ekipleri tarafından kurtarıldığı, enkazın Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kaldırılmıştır.
[Devamı]
MERSİN DERELERİ İŞGAL ALTINDA !!!! SEL, TAŞKIN VE SU BASKINI ÇALIŞTAYI 02 Ocak 2018
foto
Mersin Kent Konseyi Başkanlığı tarafından organize edilen Sel, Taşkın ve Su Baskını Çalıştayı 27.12.2017 tarihinde Mersin İl Afet ve Acil Durum Müdür Vekilimiz Yılmaz ERSOY'un katılımıyla Kent Konseyi Binasında yapılmıştır.
[Devamı]
Tarsus Pamuklu Barajı Sarıkoyak Köyü Yalçınkaya Mevkiinde mahsur kalan vatandaşlarımızın kurtarma çalışmaları sonuç vermiştir. 26 Aralık 2017
foto
Yusuf ONAK, Polat ONAK, Nurullah ONAK, adlı şahıslar define aramak amacıyla Tarsus Pamuklu Barajı Sarıkoyak Köyü Yalçınkaya Mevkiinde mahsur kaldığı ihbarı saat 18.48’de 112 Acil Çağrı Merkezine düşmüştür. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Arama Kurtarma Ekipleri ihbarı alarak, olay yerine ulaşmak için hareket etmiştir. Şahısların mahsur kaldığı yere arabayla ulaşmak mümkün olmamış, ilgili mevkiye yaklaşık 1 saat yürüyerek ulaşılmıştır. 3 vatandaştan ikisi 300 metrelik uçurumun altında, diğer vatandaş (Polat ONAK) uçurumda belinden ipe asılı bir halde bulunmuştur. Mersin AFAD tarafından Adana AFAD Birlik Müdürlüğünden dağcılık ekibi olay yerine çağrılmıştır. Mersin AFAD koordinesinde Adana AFAD Birlik, AKUT ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekipleri birlikte çalışmıştır. Yapılan çalışmalar ne...
[Devamı]
AKUT Mersin Ekibi Müdürlüğümüze ziyarette bulunmuşlardır. 13 Aralık 2017
foto
AKUT Mersin Ekibi Müdürlüğümüze ziyarette bulunmuşlardır.İl Müdür Vekilimiz Yılmaz ERSOY, Şube Müdürlerimiz Fazile HEKİM ve Abdullah KANDEMİR ile görüşerek iş ve işleyişler hakkında istişarede bulunmuşlardır.
[Devamı]
Denizcilik MYO AFAD gönüllülerine Afet Bilinci Farkındalık Eğitimi 5 gün süre ile verilecektir. 13 Aralık 2017
foto
Eğitim programı aşağıdadır. EĞİTİM TARİHİ VE SAATİ EĞİTİM KONUSU EĞİTMEN EĞİTMEN YARDIMCISI 11.12.2017 (16:00-18:00) Afad Tanıtımı Afet Bilinci Eğitimi Yılmaz Ersoy (il Afet ve Acil Durum Müdürü) Z.Gökhan KURT (Arama Kurtarma Teknisyeni)
[Devamı]
Türkiye Afet Müdahale Planı Kapsamında Mersin Afet Müdahale Planı Masabaşı Tatbikatı yapıldı. 02 Kasım 2017
foto
Hazırlanan ilimiz afet müdahale planının işlerliğinin ve uygulanabilirliğinin test edilmesi, hizmet grupları arasında işbirliği ve koordinasyonun sağlanması, varsa eksikliklerin ve aksaklıkların tespit edilmesi, hizmet gruplarının plana hakimiyetlerinin kontrol edilmesi amacıyla Valilik Makamının oluru ile İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Üyeleri, ana ve destek çözüm ortağı kurumların katılımıyla, Koordinasyon Kurulu Toplantısının ve hazırlanan sel afeti konulu senaryoya göre masa başı tatbikatının 2 Kasım 2017 Perşembe günü Valimiz Sayın Ali İhsan SU başkanlığında yapılmıştır.
[Devamı]
Mersin AFAD Gönüllüleriyle gerçeği aratmayan tatbikat. 02 Kasım 2017
foto
Mersin AFAD gönüllüleriyle yapılan tatbikat yanan aracın söndürülmesi , enkaz altında kalan vatandaşın kurtarılması, enkaz çöküşü sırasında aşağıya düşen bir tuğlanın kaza yaptırması ve kaza sonucu yaralanan vatandaşın araç içinden çıkartılması görüntüleri yer aldı.Aynı zamanda evin içinde çıkan doğalgaz yangınından tahliye görüntüsü yer aldı.
[Devamı]
Sayfalar: 1234