İçeriğe Atla Menüye Atla
RSS

Haberler

Mut Gökçetaş Mahallesi Hak Sahipleri Kura Çekilişi. 29 Eylül 2017
foto
Kaya düşmesi, tehdidi sonucu Afete Maruz Bölge ilan edilen Mut ilçesine bağlı Gökçetaş köyünde yaşayan vatandaşlardan hak sahibi ilan edilen 25 kişi için Mut Belediyesinde 26.09.2017 tarihinde Noter huzurunda kura çekilişi yapılmıştır.
[Devamı]
İhtiyaç Sahibi Suriyeli ailelere Ramazan Bayramı Yardımı 19 Haziran 2017
foto
Ülkerlerinde yaşanan iç karışıklıklar nedeniyle ülkemize sığınan, ihtiyaç sahibi Suriyeli ailelerin Ramazan ayında iaşe ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Başbakanlık Afet ve Acil Yönetim Başkanlığınca İlimize gönderilen 200 adet Ramazan pakedi Suriyeli sığınmacı ailelere Mersin AFAD aracılığıyla bizzat evlerine gidilerek teslim edilmiştir.
[Devamı]
Şefkat gemisi Acqua Stella GAZZE için yola çıktı. 19 Haziran 2017
foto
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın önderliğinde, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca (AFAD) organize edilen 10.000 tonluk insani yardım malzemesini Gazze’ye götürecek olan şefkat gemisi, Başbakan Yardımcısı Sayın Veysi Kaynak’ın teşrifleriyle gerçekleştirilen törenle Mersin Limanı’ndan uğurlandı. Şefkat gemisi Acqua Stella’nın yolcu edildiği törene Vali Özdemir Çakacak’ın yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Toprak Mahsulleri Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkan Yardımcısı Fatih Özer, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkan Yardımcısı Birol Çetin, Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Rıfat Türker, il protokolü ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de ka...
[Devamı]
İnsani Yardım Gemisi Sebat, Başbakan Yardımcısı Kaynak ve Bakan Elvan’ın Katıldığı Tören ile Somali’ye Uğurlandı 05 Haziran 2017
foto
Afrika Kıtasının doğusunda yaşanan kuraklığın yol açtığı kıtlık, açlık ve susuzluk nedeniyle zor günler yaşayan Somali halkının temel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, yaklaşık 13 bin tonluk insani yardım malzemesini taşıyan Sebat isimli yardım gemisi, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın katıldığı tören ile Taşucu Limanı’ndan uğurlandı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan ‘Umudu Ol’ kampanyası çerçevesinde, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Türk Kızılayı ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) işbirliğinde hazırlanan insani yardım gemisinin uğurlanma törenine; Başbakan Yardımcısı Kaynak ve Bakan Elvan’ın yanı sıra, Vali Özdemir Çakacak, Mersin Milletvekili Yılmaz Tezcan, Büyükşehir Belediye Başkanı Burha...
[Devamı]
ÇAĞ ÜNİVERSİTESİNDE AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ VERİLMİŞTİR. 11 Nisan 2017
foto
Çağ Üniversitesi akademik personel ve öğrencilere 28 Mart 2017 tarihinde İl Müdürümüz Yılmaz ERSOY tarafından Afet Bilinci Eğitimi verilmiştir. Eğitimin ikinci saatinde Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünal AY' a Arama Kurtarma araçları hakkında bilgilendirme yapılmış olup, kullanılan araç gereçler hakkında bilgi verilmiştir.
[Devamı]
Mersin genelinde İlk ve Orta Okullar 03.03.2017 tarihinde 1 gün süreyle tatil edilmiştir. 03 Mart 2017
foto
02.03.2017 Tarihinde 20:00 sularında başlayan aşırı yağışlar nedeniyle Mersin genelinde tüm ilçelerimizde ilk ve orta okullar bir (1) gün süre ile tatil edilmiştir. Kamoyuna duyurulur.
[Devamı]
1-7 Mart Deprem Haftası Etkinlikleri 02 Mart 2017
foto
Mersin İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, 28 Şubat Sivil Savunma günü ve 1-7 Mart Deprem haftası kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da çeşitli etkinlikler düzenleyecek. Gerçekleştirilecek etkinlikler çerçevesinde; ilimizin birçok bölgesinde, başta Alışveriş merkezleri olmak üzere AFAD çalışmalarının anlatılacağı tanıtım stantları kurulacak, AFAD faaliyetlerinin yer aldığı sergiler açılacak, bilgilendirmeler ve eğitimler yapılacaktır.
[Devamı]
28 ŞUBAT Sivil Savunma Günü Kutlama Mesajı 28 Şubat 2017
foto
Sivil savunma, ülke savunmasının vazgeçilmez öğelerinden biri olup, yalnızca savaş zamanında değil barışta, yaşanan doğal afetlerde, halkın can ve mal kaybını en aza indirmek amacıyla yürütülen koruyucu ve kurtarıcı faaliyetlerin bütününü kapsamaktadır.
[Devamı]
Sayfalar: 123