İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Mersin Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Tatbikatlar

2018 Türkiye Afet Müdahale Planı Kapsamında Mersin Afet Müdahale Planı Masabaşı Tatbikatı yapıldı. 13 Nisan 2018
foto
Valimiz Sayın Ali İhsan SU Başkanlığında 2018 Mersin TAMP Masa Başı Tatbikatı Kurum ve Kuruluşlarımızın katkıları ile gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
DOĞADA ARAMA KURTARMA TATBİKATI 12 Mart 2018
foto
İlimize bağlı Toroslar İlçesi Kepirli köyünde mantar aramak için çıkan 3 kişinin ormanlık alanda kaybolduğu ve haber alınamamıştır. 112 Acil Çağrı Merkezinden İl Afet ve Acil durum Müdürlüğüne 09.03.2018 tarihinde saat: 14.00'te gelen ihbarda 3 kişinin kayıp olduğu bilgisi verilmiştir.
[Devamı]
Türkiye Afet Müdahale Planı Kapsamında Mersin Afet Müdahale Planı Masabaşı Tatbikatı yapıldı. 02 Kasım 2017
foto
Hazırlanan ilimiz afet müdahale planının işlerliğinin ve uygulanabilirliğinin test edilmesi, hizmet grupları arasında işbirliği ve koordinasyonun sağlanması, varsa eksikliklerin ve aksaklıkların tespit edilmesi, hizmet gruplarının plana hakimiyetlerinin kontrol edilmesi amacıyla Valilik Makamının oluru ile İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Üyeleri, ana ve destek çözüm ortağı kurumların katılımıyla, Koordinasyon Kurulu Toplantısının ve hazırlanan sel afeti konulu senaryoya göre masa başı tatbikatının 2 Kasım 2017 Perşembe günü Valimiz Sayın Ali İhsan SU başkanlığında yapılmıştır.
[Devamı]
Mersin AFAD Gönüllüleriyle gerçeği aratmayan tatbikat. 02 Kasım 2017
foto
Mersin AFAD gönüllüleriyle yapılan tatbikat yanan aracın söndürülmesi , enkaz altında kalan vatandaşın kurtarılması, enkaz çöküşü sırasında aşağıya düşen bir tuğlanın kaza yaptırması ve kaza sonucu yaralanan vatandaşın araç içinden çıkartılması görüntüleri yer aldı.Aynı zamanda evin içinde çıkan doğalgaz yangınından tahliye görüntüsü yer aldı.
[Devamı]
TÜRKİYE AFET MÜDAHALE PLANI KAPSAMINDA MERSİN AFET MÜDAHALE PLANI SAHA TATBİKATI YAPILDI. 04 Aralık 2016
foto
Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından hazırlanan saha tatbikatı, Vali Özdemir Çakacak’ın koordinesinde gerçekleştirildi. Farklı noktalarda aynı anda uygulanıp, merkezden canlı olarak izlenebilen saha tatbikatının öncesinde Vali Özdemir Çakacak başkanlığında; Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanlığı, Vali Yardımcıları, ilgili Bölge ve İl Müdürlüğü yetkililerinin katılımıyla “Afet Acil Durum Yönetim Merkezi” oluşturuldu. Vali Özdemir Çakacak yönetim merkezinin oluşturulduğu 112 Acil Çağrı Merkezi’nde yaptığı konuşmasında; gerçekleştirilecek olan tatbikatın Şubat ayında gerçekleştirilen masa başı plan tatbikatının saha...
[Devamı]